• Międzynarodowy dzień postaci z bajek

• 09.01.2024 09:43
      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada.
        W naszej szkole świętowaliśmy je już dziś. Nie zabrakło więc na naszym szkolnym korytarzu księżniczek, smerfów, Czerwonego Kapturka, pana Kleksa oraz wieku innych wspaniałych baśniowych postaci. Podczas przerw towarzyszyła nam piękna, bajkowa muzyka. Była również okazja do sprawdzenia swojej wiedzy o najpopularniejszych bajkach w quizach i zabawach.
        Nie zabrakło też atrakcji dla naszych maluchów. Uczniowie klasy 5 przygotowali bowiem dla przedszkolaków krotki występ artystyczny pt.: ,,Trzy świnki". Przedszkole odwiedził także prawdziwy Kubuś Puchatek, który nie tylko miał dla dzieci słodkie upominki , ale także z nimi zatańczył wspólny taniec .
        Celem obchodzonego dziś święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną- to przecież również one uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.
        Była to także świetna okazja do wspólnej zabawy!