• *

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

• 10 października obchodziliśmy

Międzynarodowy Dzień Drzewa.

10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa, który miał na celu podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia.

W tym dniu na zajęciach przedszkolaki poznały budowę drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dowiedziały się również jak wielkie znaczenie ma  ta duża roślina dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka. Maluchy obiecały, że zawsze będą dbać o wszystkie rośliny, nigdy nie będą łamać gałązek drzew i krzewów.

W czasie zabaw badawczych na placu szkolnym dzieci oglądały drzewa, dotykały korę, liście i gałęzie, dzięki czemu zrozumiały, że każde drzewo jest inne, niepowtarzalne, piękne i przepełnione życiem. Dowiedziały się także, że drzewa mają leczniczą moc, dlatego warto się do nich przytulać. Przytulanie drzewa zwiększa poziom hormonów - oksytocyny, serotoniny i dopaminy. Dzięki czemu koi nerwy, redukuje stres i uspokaja. Wykonanie tego zadania sprawiło dzieciom ogromną radość.

• *

• Udział w akcji: „Drzewko za surowce”.

Przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w akcji: „Drzewko za surowce”.
        Za zebrane surowce wtórne otrzymały sadzonki drzew, które wspólnie z Panem Krzysiem posadziły na placu szkolnym.

• *

• Zawitała do nas Pani Jesień.

W naszym przedszkolu już na dobre zawitała Pani Jesień.

W sali założyliśmy kącik przyrody do którego przynosimy okazy jesieni, tj. szyszki, orzechy , warzywa , owoce, jesienne, kolorowe liście.

W specjalnym urządzeniu suszyliśmy owoce, które były przepyszne.

• *

• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

25 września z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego: "Domek przy stodole" w Brodach. Przedszkolaki  miło i wesoło spędziły czas na świeżym powietrzu. Poznały zwierzęta wiejskie z którymi się polubiły a najbardziej zaprzyjaźniły się z kucykiem Bogusiem i wspaniałymi kózkami.🐴 🐐 Główną atrakcją były zabawy ruchowe, konkurencje sportowe oraz zabawy na placu zabaw związane z bohaterem dnia: Panem Ziemniakiem. Dodatkową niespodzianką, przygotowaną przez właścicieli gospodarstwa, było rozpalenie ogniska, na którym piekły się kiełbaski i ziemniaki. Na koniec, po tak przepysznym poczęstunku odbył się moment rozdania medali dla uczestników biorących udział w konkurencjach sportowych oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia .🌸 🌷

Dzień spędzony w gospodarstwie agroturystycznym był bardzo udany, co widać było   po zadowolonych minach naszych przedszkolaków. Dzieci wróciły do przedszkola pełne pozytywnych wrażeń.

Chcielibyśmy podziękować Pani Kasi, właścicielce gospodarstwa agroturystycznego     za tak wspaniale spędzony czas.♥️ ♥️ ♥️ Na pewno wrócimy i odwiedzimy ponownie     tak przepiękne miejsce. ♥️ ♥️  ♥️ ♥️ ♥️

• *

• 20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

20 września w naszym przedszkolu wesoło obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka.

Tańce, śpiew, zabawy z chustą i w kręgu, a także sportowe zawody wywołały

we wszystkich ogrom radości. Dzieci spisały się znakomicie i otrzymały pamiątkowe medale.
        🥇 🏅 To był fantastyczny dzień!

• *

• Udział w 30 edycji akcji: „Sprzątania Świata”

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się

Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

30 edycja została opatrzona hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

W tym roku nasze przedszkole również wzięło udział w tym projekcie. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki wyruszyły, aby posprzątać ogród szkolny oraz teren     w pobliżu szkoły. Dzieci oglądając filmik edukacyjny  pt: „Czysto, ładnie i bez śmieci - rady Pana Śmietnika dla wszystkich dzieci”, zostały zapoznane ze sposobami segregowania śmieci, z kolorami pojemników oraz  wykonały ciekawe prace plastyczne. Działania te przybliżyły dzieciom tematykę ekologii, segregacji śmieci i recyklingu. Jesteśmy przekonani, że udział naszych wychowanków w akcji Sprzątania Świata           z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi proekologicznymi nawykami.