• W poniedziałek w ramach realizowanego projektu: "Książka (dla) Przedszkolaka", w naszej grupie rozpoczęło się wielkie czytanie dla najmłodszych. Pierwszym zaproszonym gościem była logopeda z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Końskich Pani Karolina Ostrowska - Carmenate, która czytała dzieciom wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

• KSIĄŻKA dla PRZEDSZKOLAKA - Projekt Bliżej Przedszkola

•        W naszym przedszkolu grupy "Słoneczka" i "Biedroneczki" realizują program czytelniczy "Książka (dla) Przedszkolaka". Jednym z pierwszych podjętych działań było zapoznanie się z zawodem bibliotekarza oraz sposobem funkcjonowania biblioteki. W tym celu udaliśmy się do biblioteki szkolnej, gdzie Pani Asia opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek, za co bardzo dziękujemy! Zdobyta wiedza pozwoli nam na założenie przedszkolnego kącika bibliotecznego i dzielenie się ze sobą najpiękniejszymi książkowymi opowieściami 🙂

• JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

Wycieczka do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie.

6 listopada, w ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu: "Książka (dla) Przedszkolaka", którego organizatorem jest czasopismo o wychowaniu i edukacji dzieci "Bliżej Przedszkola", wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Miasta

i Gminy Końskie. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, przygotowanych przez panie bibliotekarki, których tematem było: "Jak powstaje książka". Maluchy zwiedziły także budynek biblioteki, dowiedziały się, jak należy się w niej zachować, co należy zrobić,

aby stać się czytelnikiem, poznały także bardzo duży księgozbiór dla dzieci. Najbardziej spodobała się wszystkim czytelnia, wyposażona w kolorowe mebelki, przystosowane

do potrzeb dzieci, zabawki i gry edukacyjne oraz specjalnie dobrane książeczki, które sprawiły wiele radości najmłodszych czytelnikom. Dużo radości sprawiła wszystkim przede wszystkim kolorowa papuga, zamieszkująca bibliotekę.

Po tak wspaniałych zajęciach wróciliśmy do przedszkola, mając nadzieję, że uda się przedszkolakom namówić swoich rodziców do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, bowiem bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek pomaga wzmacniać więzi rodzinne. Rodzice w ramach święta (oczywiście także każdego innego dnia) powinni przeczytać swoim pociechom bajki, sięgnąć po tytuły ze swojego dzieciństwa czy nawet opowiedzieć własną historię. Na zachętę warto przytoczyć cytat Alberta Einsteina: „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".

Święto to niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

W tym dniu organizowane są przedstawienia teatralne, różne konkursy plastyczne czy zabawy ruchowe.

Dlatego też uczniowie klasy V z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajek wystawili  dla naszych przedszkolaków krótkie przedstawienie pt.:"Trzy świnki". 🐷 🐷 🐷 🐺

Wcielając się w rolę małych, różowych zwierzątek i groźnego wilka pokazali maluchom jak ważne jest pomaganie, współpraca i słuchanie rodziców.

Po przedstawieniu dzieciaki odwiedził także uwielbiany przez wszystkich Kubuś Puchatek. Rozdał cukierki i zatańczył wspólnie z maluchami.

Radości było co niemiara 🙂